Rondell trauki (Röndell) - neliels pētījums

Lasot Krievijas kulinārijas blogus, jūs ievērosiet, ka ļoti bieži tiek pieminēta kompānijas Rondell trauku izmantošana. Firma sevi pozicionē kā kvalitatīvu un dārgu trauku senu vācu ražotāju. Taču ir viens moments. Ja kārtīgi ielūkojas Googlē, tad par Rondell Vācijā neviens nav dzirdējis. Mājas lapā amazon.com to nepārdod.  Pie tam Krievijā to ir ļoti daudz un ir arī milzums labu atsauksmju par tiem. Tas viss ir tik noslēpumaini, vai ne?

Röndell

Esmu nolēmis tērēt savu vakara laiku, sameklēt informāciju un tikt skaidrībā. Un, lūk, ko esmu noskaidrojis:

  1. Zīmols Röndell pieder Krievijas kompānijai Golder Electronics (ja neticat, - lasiet paši - http://www.golder-e.ru).
  2. Golder Electronics ir ļoti kreatīva mārketinga nodaļa.

Ārzemju nosaukumu pielietojuma ideja, lai piešķirtu tirdzniecības markai lielāku nozīmi, nav jauna.  Daudzi tieši tā arī dara: gan Gipfel, gan Vinzer, runā, ka arī  Zepter  nav vairs tālu no tiem. Ar zīmolu viss būtu skaidrs, taču es esmu pieradis uzticēties blogeriem, kurus parasti lasu. Tas nebūt nav viņu stilā - mānīt viņu dārgos lasītājus. Tāpat, kā arī man. Tāpēc esmu izlēmis pārbaudīt, tā teikt, pats uz sevi.

Sērija Stern

Röndell Stern

Man tieši arī bija nepieciešams divlitrīgs katliņš – ļoti ērts sava izmēra ziņā, kā arī kartupelīšu novārīšanai un  mērcītes pagatavošanai. Pēc pavisam neilgiem meklējumiem es kļuvu par sērijas Stern katliņa Röndell īpašnieku.  Pirkums bija dārgs (virs 50 eiro par katliņu), taču aizsteidzoties visam priekšā, varu apgalvot, ka esmu pilnīgi apmierināts. Iepakojums ir dārgs, grāmatiņa – instrukcija, kā mazgāt, kā žāvēt. Viss ir iepakojumos, ērti un skaisti. Pats katliņš ir diezgan pasmags – biezām sienām. Rokturis ērts, silikona. Neslīd, patīkami to turēt rokāss. Katliņa dibens ir kā bieza kausējuma kapsula. Uz ārējās virsmas mēra iedaļas. Iekšpuse ir no nepiedegoša materiāla – teflona molekulas (vai to analogs) nenonāk ēdienā, tā mazgāšana ir vairākkārtēji vieglāka.

Sērija Stern, Rondell

Garantija tam – 25 gadi! Manuprāt, tas ir īsts rekords attiecībā uz traukiem.  Kaut gan ir skaidrs, kāpēc. Kaut arī trauki izgatavoti Ķīnā (tagad tā visi dara), taču tie ir izgatavoti ļoti izturīgi. Kvalitatīvi. Bez jebkādām super-nano-titāna tehnoloģijām, ar kurām tik ļoti mūs iecienījuši muļķot mārketologi.

Vēl viens iemesls jautrībai: uz iepakojums ir redzams leibls– šefpavāru ģildes rekomendācijas. Rodas jautājums – kas tā par tādu ģildi? Es nedaudz veicu meklēšanu un izrādījās – krievu. Skan iespaidīgi: „Šefpavāri iesaka”.  Vienīgi ģilžu oficiālajā mājas lapā iesaka šo ģildi meklēt Krievijas Starptautiskajā tūrisma akadēmijā, 2.stāvs, 53.istaba. Tā, lūk! Ģilde ir savietojusies vienā istabā – nez kāpēc prātā iešāvās doma par kopmītni.

Katliņā gatavot man iepatikās, šāda pārliecība radās pēc trīs mēnešu ilgas katliņa lietošanas. Taču, tā kā katliņa iekšpus ir no nerūsējoša materiāla, tad putru tajā nav vērts vārīt – ātri piedeg pie malām.

Šefpavāri iesakaJ

a to salīdzina ar tiem, kuri atrodas „Maxima” plauktos, tad Stern noteikti ir vinnētājs. Ja to salīdzina ar labiem traukiem, kas tiek ražoti Eiropā (piemēram, ar manu iemīļoto WOLL), tad šeit Röndell cieš sakāvi, taču Eiropā ražoto trauku cenas tomēr ir augstākas.

Izskaņā

Rondell – Krievijas zīmols, ar kuru tiek pārdoti labi trauki ikdienas lietošanai. Trauki, kuri jums uzticami kalpos ilgus gadus. Vērtējams kā labs viduvējs trauks. Var piešķirt 7 –  balles

Zīmols Röndell

Viss kulinārijas šedevriem