Kefīrā marinēts liellopu gaļas šašliks cepšanai uz grila

Kefīrā marinēts liellopu gaļas šašliks cepšanai uz grila

Liellopu gaļas šašliks – mums diezgan neierasts ēdiens. Tas tiek retāk gatavots, jo, lai iegūtu sulīgu un garšīgu šašliku, ir jāpieliek nedaudz vairāk pūļu salīdzinājumā ar tradicionālā cūkgaļas šašlika pagatavošanu. Tas nav ieraugāms veikalu plauktos, bet, iespējams, ka tas pat ir labāk. Kā zināms, veikalos tik reti var sameklēt kaut ko patiešām garšīgu, un ja jau jūs lasāt šo recepti, tad droši vien jūs arī vēlaties gūt ko daudz labāku par veikalā piedāvātiem pusfabrikātiem. Tādēļ arī esmu nolēmis dalīties ar jums vienā no manas kolekcijas labākajām receptēm.

Lieliskākais šajā receptē ir arī tas, ka šašliks sanāk ne tikai maigs, bet arī diētisks. Un ja kefīru nomaina pret vājpiena airanu, tad jūs to varēsiet gatavot arī Dukana diētas laikā (sākot no “trieciena” posma). Bet šim nolūkam jums cepšanai ir vajadzīgs glīts liellopu gaļas gabaliņš, iecīnītās garšvielas un labs noskaņojums!

Kefīrā marinēts liellopu gaļas šašliks

Kefīrā marinēts liellopu gaļas šašliks cepšanai uz grila

Novērtējums: 5
Skaits: 4
Jūsu novērtējums: ?
Liellopu gaļas šašliks – mums diezgan neierasts ēdiens. Lieliskākais šajā receptē ir arī tas, ka šašliks sanāk ne tikai maigs, bet arī diētisks.

  Sastāvdaļas

  (atzīmēt vis ir)
  • 500 g liellopa gaļas
  • 2 lieli sīpoli
  • 0.5 litri kefīra vai airan
  • Koriandrs
  • Oregano
  • Sāls
  • Pipari
  • Sagatavošanās laiks: 20
  • Gatavošanas laiks: 20
  • Galdu: 2

  Pagatavošana

  • 1.Sagrieziet sīpolu gredzenos. Ieberiet tos marinēšanai paredzētā traukā, pievienojiet sāli un ar rokām pamīciet. No sīpoliem ir jāizdalās daudz sulai.
  • 2. Pēc tam sagrieziet gaļu kubikos aptuveni 2 cm lielumā un pievienojiet to sīpoliem.
  • 3.Pielieciet garšvielas.
  • 4.Aplejiet ar kefīru un lieciet ledusskapī marinēties aptuveni uz 12 stundām.

  Šašlika pagatavošana uz grila

  Kārtīgi sakarsējiet grilu, lai parādās pelēkas ogles (vai tās pārsedz plāna pelnu kārta). Uzduriet gaļu uz durkļiem un cepiet. Cepot šašliku, ir svarīgi gaļu “apzīmogot ”. Apcepiet vienu pusi tā, lai veidojas sārta garoziņa, pēc tam to apgrieziet un atkārtojiet. Tādā veidā cepts šašliks saglabā sulīgumu. Ļoti svarīgi ir gaļu nepārcept. Ņemiet vērā, ka liellopa gaļa nav jāizcep pilnībā.

  Piedevas šašlikam

  Par piedevām varat izmantot baklažānu un bulgāru piparu. Baklažāns iepriekš ir jāsagatavo. Sagrieziet to un apberiet ar sāli. Pirms gatavošanas nosusiniet tos ar salveti, lai pazustu mitrums. Tas jādara ar nolūku, lai likvidētu rūgtumu. Tad to izlieciet uz grila un cepiet.

  Ko izmantot grila vietā

  Ja jums pie rokas nav grila, tad pilnībā derēs arī mangalis. Ziemā ērti lietojams ir grils-panna. Var pat cept cepeškrāsnī (tiesa, šādā gadījumā gaidām nedaudz cits efekts). Lai šašlikam piešķirtu vajadzīgo aromātu, ielieciet cepeškrāsnī pāris lauru lapas.

  Šašlika pagatavošana uz mangala

  Un kādas marinādes visbiežāk jūs izmantojat šašlikam? Kādai gaļai dodat priekšroku? Vai jūs marinēšanas laikā liekat slogu? Vieni uzskata, ka tādā veidā no gaļas tiek izspiesta sula, bet citi – ka tādā veidā gaļai paveras poras. Un kā jūs domājat?

  Dalīties patīkams recepte ar saviem draugiem!

  Komentāri

  1. ,
   13.08.14 06:08 Re: Kefīrā marinēts liellopu gaļas šašliks cepšanai uz grila

   Nu tiešām laba recepte!

  2. ,
   14.10.14 09:10 Re: Kefīrā marinēts liellopu gaļas šašliks cepšanai uz grila

   Padomjlaikā tika nošpikota kāda indiešu recepte, kurā gaļa tika marinēta jogurtā. Nevaru savu mistrojumu saukt par indiešu ,jo indieši “smirdīgos” ķiplokus un sīpolus neizmanto.Tai laikā ar garšvielām bija švaki, tādēļ izmantoju sīpolus,piparus kādu lauru lapu un, laikam, pētersili un rūgušpienu. Ēdājus laikam sajūsmināja pats cepšanas process, tādēļ nedaudz pasausā gaļa pazuda kā dūmi.
   Kādreiz nācās viesoties kādā gruzīnu ģimenē un tur vispār gaļu nemarinēja, to cepa uz sausiem vīnogulājiem.Garšoja lieliski laikam dabas eiforijas iespaidā,turklāt, šo ēdienu viņi nesauc par šašliku bet kautkā savādāk.

  3. ,
   22.10.14 06:10 Re: Kefīrā marinēts liellopu gaļas šašliks cepšanai uz grila

   Gruzijas virtuve ir viena no garšīgākajam pasaule!

  Pievienot komentāru