Dukana diēta

Diētu ir izgudrojis doktors Pjērs Dukans pirms 15 gadiem un kopš tiem laikiem tā tiek veiksmīgi pielietota. Dukana diētas īpatnība ir tā, ka pastāvīgi uzturā var lietot aptuveni 100 produktu – gan tradicionāli diētiskos, gan arī atklāti sakot, neparastos (tiesa, daļa šo produktu mums nemaz nav pieejama). Visiem produktiem ir zems tauku saturs un liels olbaltumvielu daudzums (tas vienkārši ir lieliski, ja jūs vēl paralēli diētai nodarbojaties ar sportu). Nav jānopūlas ar kaloriju skaitīšanu. Var pavisam mierīgi apēst tik, cik gribās. Un pats galvenais – pie zināmas izveicības iespējams gatavot praktiski visus savus iemīļotākos ēdienus!

Diētas pamatā ir fakts, ka olbaltumvielu pārstrādei organisms patērē līdz 30% saņemto kaloriju. Un tas nozīmē, ka vēderam ir ar ko nodarboties: tas apmierināti rūc un pārstrādā gaļu, bet jūs pie tam vēl vājējat! Diētas laikā jūs ievērojat dažus nosacījumus. Jums katru dienu ir jāapēd 3 karotes auzu klijas, jāizdzer ne mazāk par pusotru litru ūdens un nedaudz jānodarbojas ar sportu (nekā sarežģīta, pastaigas kājām, pāris pietupienu un vēdera preses vingrinājumi). Es veiksmīgi esmu šo Dukana diētu ievērojis 3 mēnešus ilgi, rezultāts – 10 kilogrami mīnusā. Bez jebkādiem veselības traucējumiem. Dukana diēta sastāv no četriem posmiem, tālāk es pastāstīšu sīkāk par katru no tiem.

Trieciens

Diētas pirmais posms – periodā no pirmās līdz piektajai dienai jūs ēdat tikai sarakstā minētos olbaltumvielu produktus. Un kāda ir iedarbība? Jūsu organisms ir šokā no šāda uztura, un jūs strauji zaudējat vairākus kilogramus. Iespējams, ka tas ir liekais ūdens, uzkrājies organisma audos, olbaltums labi “žāvē”. Pie tam jūs, praktiski, neizjūtas diskomfortu. Šie ātri gūtie panākumi jūsos rada ļoti lielu motivāciju, entuziasmu – un kā gan citādi, diēta iedarbojas! Un jūs ar prieku kāpjat uz svariem atkal un atkal.

Nomaiņa

Tālāk seko maiņas posms – tā laikā jūs vienu dienu ēdat olbaltumu produktus. Tā ir tā saucamā olbaltumu diena (O), bet nākamajā dienā – olbaltuma produktus kopā ar dārzeņiem. Tā ir olbaltuma-dārzeņu diena (OD). Tālāk viss atkal atkārtojas. Šis posms var ilgt vairākus mēnešus, kamēr jūs nesasniedzat vēlamo svaru.

Nostiprināšana

Trešajā diētas posmā jūs jau bez pārtraukuma ēdat olbaltuma produktus un dārzeņus, kā arī jūs varat 2 reizes nedēļā ēst visu, ko gribat! Pie tam vēl divas reizes varat ēst stērķeles saturošus produktus (urā, kartupeļi!). Pretsvaram jums katra ceturtdiena ir olbaltuma diena. Šī posma ilgums ir aprēķināms pēc formulas 1 kg = 10 dienas. Tātad, ja esat zaudējuši 3 kg, tad 30 dienas, ja 5 kg – tad 50 dienas. Tas izklausās diezgan biedējoši, taču tas ir nepieciešams, lai jūsu organisms pierastu pie jaunā svara.

Stabilizācija

Nu un arī nobeiguma posms. Tā laikā jūs varat ēst visu, ko vēlaties. Taču katra ceturtdiena jums nemainīgi paliek olbaltumu diena. Un šis posms nekad nebeidzas. Pateicoties tam, jūs vienmēr kontrolējat savu svaru. Taču pats interesantākais, ka pēc visiem iepriekšējiem izturētajiem posmiem jums automātiski izveidosies veselīga uztura lietošanas iemaņas. Jūs bez šaubīšanās klāt pie ceptas vistiņas izvēlēsieties dārzeņus, nevis šķīvi ar kartupeļu frī. Dukana diēta - produkti infografika 

Noderīgas norādes

Pirms šī raksta nobeiguma gribētu sniegt dažas norādes: šeit jūs varat iegādāties P.Dukana grāmatu “Es neprotu vājēt” (krievu valoda), bet šeit jūs varat to bez maksas lejupielādēt (krievu valoda). Šeit atrodas Dukana diētas piekritēju Latvijas kopiena. Nu un arī receptes mūsu mājas lapā. Man šķiet, ka esmu pietiekami uzrakstījis. Nākamajā reizē pastāstīšu par tā saucamo online-treningu –mājas lapu, kuras aicinājums ir palīdzēt novājēt. Lūdzu, rakstiet, vai jūs esat mēģinājuši pielietot Dukana diētu? Vai tā Jums palīdzēja? Kādus rezultātus Jūs sasniedzāt? Kādas iedarbīgas diētas Jūs vēl izmēģinājāt?

Viss kulinārijas šedevriem