Keramikas trauki Emile Henry

Emile Henry – tā ir kompānija Burgundijā, Francijā. Ģimenes uzņēmums, kas nodarbojas ar keramikas izgatavošanu kopš 1850.gada – jau 160 gadus! Visi trauki tiek izgatavoti vienīgi Francijā. Katru izstrādājumu kontrolē podnieks-meistars, iespiežot atbilstošu zīmogu. Trauki nesatur  kadmiju, niķeli vai svinu.  Tonējumam tiek izmantotas dabīgās krāsvielas.

Kopumā – profesionalitātes un elitāruma pazīmes ir kā uz delnas. Cena ir atbilstoša. Ļoti pievilcīgi. Dārgi.

Keramikas trauki Kad es plānoju iegādāties, es traukiem izvirzīju sekojošus uzdevumus:

  1. Pārklājumam jābūt ļoti izturīgam, kas nenoskrāpējas, tā daļiņām nonākot ēdienā.
  2. Glabāšana ledusskapī – es bieži gatavoju ēdienu divām dienām. Man nepatīk ēdiena pārvietošana uzglabāšanas konteineros. Kādā traukā pagatavoju, tādā arī atstāju.
  3. Trauka piemērotība gatavošanai uz gāzes plīts, kā arī cepeškrāsnī – šeit viss ir skaidrs: gan sautējam, gan vārām.

Flame sērijas traukus Tā vien šķiet, ka keramika un gāze nav apvienojamas lietas, taču izrādās, ka nē! Kopš 2005.gada Emile Henry izlaiž Flame sērijas traukus – kurus var likt uz atklātas liesmas. Tas nozīmē, ka gāze keramikai nesagādā problēmas. Viss sanāca tā, ka nopirku. Dārgi.

Iespaidi

Katls izskatās ļoti pievilcīgs, skaistā sarkanā krāsā. Tas ir ļoti biezām sienām, 8 milimetru biezumā – čuguna katlu sienas ir daudz plānākas. Viegls, ja tas būtu no čuguna – svērtu daudz vairāk. Sakarst ļoti ātri. Atdziest tomēr ātrāk, nekā čuguna analogi. Uz vāka ir māla piles mitruma kondensātam, ērts sautēšanai – mitrums mazāk iztvaiko. Katls iepatikās. Garantija katlam 10 gadi – manuprāt, pieklājīgi. Garantijas iegūšanai produkts ir jāreģistrē mājas lapā. Reģistrācija ir vienkārša un saprotama. Emille Henry produkcija

Kas nepatika

Zupu un kartupeļus vārīt Emile Henry katlā ir vienkārši lieliski, bet ar putru – nedienas, piedeg. Tiesa gan, ja piedegušo putru aplej ar ūdeni un nedaudz paberž, tad tā momentāni atlec. Taču pēc manām domām putras pagatavošanai ir jāizmanto kas cits. Keramikas trauki Emille Henry

Rezultāts

Ja jūs vēlaties iegūt ērtu katlu, kuram piemīt visi čuguna emaljētā katla plusi, bet kurš sver daudz mazāk, tad Emile Henry produkcija – tā ir jums. Vērtējums – noteikti 9 balles.

Viss kulinārijas šedevriem