Guinness pai - alus pīrāgs
Lai slavēts tas pavārs, kurš ir iedomājies pievienot alu gaļai ar dārzeņiem. Un lai divkārši slavēts tas, kurš šo ēdienu ir ietērpis mīklā. Lūk, ar šādu pompozu uzrunu es aizsāku savu stāstījumu par vienu no labākajiem (pēc maniem ieskatiem) ēdienu, kas cēlies Īrijā, par Guinness pai pīrāgu.
Jautrības un svētku noskaņa, kuru īri rada savos krodziņos, vienkārši nav iedomājama bez kārtīga alus un ēdiena, tas viss tiek apvienots Guinness pai receptē. Pīrāga smaržīgais aromāts un lieliski pagatavotās gaļas un dārzeņu sulīgums - nu, kas gan var būt lieliskāks par šo?
Daudzi Guinness pai maldīgi uzskata par īru gaļas ragū. Lai apžēlojas par mani īri, tie ir divi pilnīgi atšķirīgi ēdieni. Ragū pamatā parasti ir aitas gaļa un kartupeļi, pīrāgā – liellopu gaļa un alus. Tomēr ir jāpiebilst, ka ar „Guinnes pai” jaukto recepšu, kā arī citu populāru recepšu, ir ļoti daudz.
Guinness pai - alus pīrāgs
Novērtējums: 4
Skaits: 81
Jūsu novērtējums: ?
Guinnes pai… pīrāga smaržīgais aromāts un lieliski pagatavotās gaļas un dārzeņu sulīgums.
- 600 g liellopu gaļa
- 300 ml liellopu gaļas buljons
- 100 g milti
- 4 ķiploka daiviņas
- 3 timiāna zariņi
- 2 ēd. k. Olīveļļa
- 2 ēd. k. tomātu pasta
- 1 t.k. Vusteras mērce
- 1 liels sīpols
- 1 liels burkāns
- 1 «Guinness» alus bundžiņa
- 1 kārtainās mīklas iepakojums
- 1 ola
- ½ pastinaka sakne
- ½ selerijas sakne
- Kajēnas pipara šķipsniņa
- 1 t.k. Sāls
- 0,5 t.k. melnie pipari
Atzīmēt vis ir
1.
Atbrīvojam gaļu no cīpslām un plēvēm. Sagriežam centimetru biezos kubikos.
2.
Saliekam gaļu traukā, pievienojam karoti eļļas. Kārtīgi samaisām, apbārstām ar miltiem un kajēnas piparu. Vēlreiz kārtīgi samaisām.
3.
Sakarsējam pannu, uzlejam atlikušo eļļu un apcepam gaļu.
4.
Paralēli sagriežam lielos gabalos sīpolu. Un tiklīdz gaļa apcepusies, līdz radusies brūna garoziņa, pievienojam gaļai sīpolu, lai tas aptvertu visu gaļu.
5.
Sasmalcinām ķiploku un pievienojam pannā.
6.
Samaisām gaļu. Pievienojam tomātu pastu, to nedaudz apcepot. Tad sajaucam ar gaļu, sīpoliem un ķiploku. Pievienojam Vusteras mērci, sāli un piparus.
7.
Pēc pāris minūtēm pannas saturu pārvietojam čuguna katlā. Bet pannā ielejam buljonu. Mums ir jānoskrubina no pannas visi pielipušie pārpalikumi. Tie piešķirs vienreizēju garšu un aromātu.
8.
Izlejam buljonu no pannas katlā, pievienojam alu.
9.
Sagriežam paprāvos gabalos seleriju, pastinaku (pie mums to nav vienkārši sameklēt, ja neatradīsiet – nekas briesmīgs nenotiks) un burkānu. Pievienojam tos gaļai.
10.
Beigās pievienojam 3 timiāna zariņus. Ievietojam cepeškrāsnī 140 grādu karstumā uz 2-2,5 stundām. Ēdiena gatavību nosaka pēc gaļas mīkstuma, tai jākļūst ļoti maigai. Pārbaudām, vai ir pietiekami daudz sāls.
11.
Kad gaļa ir gatava, noberam uz galda miltus un izveltnējam mīklu. Mīklā ar naža palīdzību var izveidot tīklveida rakstu, bet tas nav obligāti. Saputojam olu.
12.
Gaļu ar dārzeņiem ievietojam traukā. Pārklājam ar mīklu un ar otiņu apsmērējam virsmu ar saputoto olu. To darām ātri, jo gaļa vēl ir karsta, tā padarot mīklu mīkstu, un tā var viegli saplīst.
13.
Liekam cepeškrāsnī, un pēc 20 minūtēm ēdienu var likt galdā.
Kad jūs ar dakšiņu salaužat plāno, kraukšķīgo garoziņu, no šķīvja izplūst aromātiska tvaika strūkliņa. Un tieši šī neatkārtojamā mirkļa dēļ tad es arī gatavoju „Guinnes pai”. Bet tālāk, kā pēc burvju mājiena, šķīvji strauji tukšojas... Bet ko lai uzdzer, baudot šādu ēdienu, jūs noteikti paši uzminēsiet.