Mērce guakamole, klasiskā recepte

Mērce guakamole, klasiskā recepte

Ja reiz runa ir par meksikāņu virtuvi, tad es nevaru nepastāstīt par vienu no pamata mērcēm. Latīņamerikas valstīs tā ar lieliem panākumiem ir nomainījusi majonēzi. Ja jūs šo mērci vēl neesat garšojuši, tad jūs sagaida liels atklājums! Izmēģiniet to kopā ar kesadiljām, vistas ēdieniem, netreknu gaļu un dārzeņiem.

Guacamole pie mums ir ieradusies no senseniem laikiem. Ir zināms, ka to gatavoja 1500 gadus pirms mūsu ēras, tas nozīmē – pirms 3500 gadiem. Pats nosaukums „guacamole” ir cēlies no diviem vārdiem ahuacatl (avokado) un molli (mērce). Pastāv divas skaistas leģendas. Vienā tiek stāstīts, ka guacamole recepti ir uzdāvinājuši tolteki (tā ir vēl pirms actekiem pastāvējusi civilizācija) mākslas aizbildnis-dievs Ketcalkoatls (Quetzalcoatl). Citā leģendā ir minēta  brīnišķīgā maiju cilts princese, kura pirmā nogaršoja avokado, kas tika līdz tam brīdim uzskatīts par neēdamu. Pēc leģendas vēstījuma princese ieguva ilgu jaunību, un viņai piedzima daudz veselīgu un skaistu bērnu. Tas nav pārsteidzoši, jo avokado un no tā gatavotie ēdieni ir ļoti veselīgi. Avokado ir bagāts ar augu eļļām un pie tam nesatur holesterīnu, izvada toksīnus. Tas ir veselīgs acīm, sirds-asinsvadu sistēmām, satur E grupas vitamīnus, kā arī palīdz organismam izstrādāt serotonīnu – laimes hormonu. To ir ļoti iecienījuši veģetārieši, jo avokado spēj aizvietot gaļu un pienu.

Lai izvēlētos nogatavojušos avokado, uzspiediet pie augļa kātiņa. Ja auglis šajā vietā izrādīsies mīksts, tas nozīmē, ka avokado ir gatavs. Ja nē, tad tam vēl kādu laiciņu jānostāvas.

Guacamole mērces pagatavošana

Mērce guakamole, klasiskā recepte

Novērtējums: 5
Skaits: 183
Jūsu novērtējums: ?
Klasiskās mērces guakamole recepte – tā ir meksikāņu virtuves pamatā. Tā ir lieliski piemērota vistai, netreknai gaļai un dārzeņiem. Latīņamerikas valstīs tā ir populārāka par majonēzi.

  Sastāvdaļas

  (atzīmēt vis ir)
  • 1 nogatavojies avokado
  • 1-5 skaisti sīpoli
  • 1 tējkarote laima sulas
  • 1 tējkarote citrona sulas
  • 1 ēdamkarote kindzas vai pētersīļu
  • 1 šķipsniņa Sāls
  • 1\4 tējkarote koriandra
  • Sagatavošanās laiks: 5
  • Gatavošanas laiks: 5
  • Galdu: 2

  Pagatavošana

  • 1.Paņemiet avokado, iegrieziet tajā līdz kauliņam apļveidā un pagrieziet pusītes pretējos virzienos. Izņemiet kauliņu. Ar karoti un rūpīgi izņemiet avokado mīkstumu. Samīciet to, līdz tas iegūst viendabīgu konsistenci (bez kunkuļiem).
  • 2.Pievienojiet laima un citrona sulu, sīki sasmalciniet sīpolu un zaļumus, koriandru un pieberiet sāli. Viss, guacamole mērce ir gatava!

  Vai jums garšo avokado? Kādus ēdienus vai mērces jūs no tā gatavojat? Iespējams, ka jums ir sava iecienītā guacamole mērces versija? Pastāstiet!

  Dalīties patīkams recepte ar saviem draugiem!

  Komentāri

  1. ,
   17.07.14 07:07 Re: Mērce guakamole, klasiskā recepte

   Es ari šoreiz pameginašu pec jusu receptes.

  2. ,
   15.04.15 05:04 Re: Mērce guakamole, klasiskā recepte

   es vēl pievienoju tobasko mērci pāris pilienus kā man ietieca,un ir super 😀

   1. ,
    15.04.15 09:04 Re: Mērce guakamole, klasiskā recepte

    Sarkanu vai zaļu? Asā guakamole mērce versija 🙂

  Pievienot komentāru