Kā atkausēt gaļu?

Neapstrīdams fakts – svaiga gaļa ir labāka par saldēto. Tāpat arī fakts ir tas, ka to pareizi pagatavojot un atsaldējot, 90% gadījumu Jūs neizjutīsiet nekādu atšķirību. Visi trūkumi, kuri piemīt saldētai gaļai, tas var būt nepietiekams sulīgums vai audu irdenums, kas veidojas pie nepareizas gaļas atkausēšanas vai glabāšanas.

Pats par sevi saprotams, ka par to var vispār nedomāt, vienmēr iegādājoties tikai svaigu gaļu, taču tas, kā zināms, sagādā virkni problēmu, no kurām diemžēl aktuālākās ir šādas:  cena (svaiga gaļa ir dārgāka) un glabāšanas termiņš (svaigā veidā tā uzglabājas ievērojami mazāku laiku).  Ņemot vērā šos faktorus, mēs ļoti bieži pērkam vairāk gaļas, nekā vajadzīgs, daļu gatavojam, bet pārējo sasaldējam. Taču šādā gadījumā cieš tās kvalitāte, kaut arī tas ir praktiskāk. Patstāvīga gaļas saldēšana mājas apstākļos nav salīdzināma ar rūpniecisko saldēšanu. Sadzīvē izmantojamās saldēšanas kameras nespēj nodrošināt vajadzīgo sasaldēšanas ātrumu, kā rezultātā mainās gaļas struktūra un tā pie atkausēšanas zaudē savu sulīgumu un garšu. Ja Jūs tomēr nespējat atteikties no šāda uzglabāšanas veida, iesaku iegādāties vakuuma iepakotāju, lai gaļu sasaldētu iepakotā veidā. Tā Jūs saglabāsiet visas svaigās gaļas īpašības, kā arī novērsīsiet iespējamo gaļas virsmas apdegumu pie straujas atsaldēšanas. Jāpiebilst arī tas, ka iepakojumā sasaldēta gaļa glabājas ievērojami ilgāku laiku. Taču ņemot vērā pat šo nosacījumu, ieteicamāka būs rūpnieciskā veidā sasaldētas gaļas iegāde.

Kā tad īsti pareizi ir atsaldēt gaļu

Tomēr nevajadzētu arī pārmērīgi skeptiski attiekties pret sasaldētu gaļu, tai piemīt arī virkne priekšrocību, kuras, kā zināms, nodrošina svaigai gaļai piemītošie trūkumi:

  • Sasaldēta gaļa ir lētāka, tā ļaujot Jums ieekonomēt līdzekļus.
  • Sasaldēta gaļa ilgāk uzglabājas.
  • Kā zināms, sasaldētā veidā iespējams sameklēt to, kas svaigā veidā ir pieejams reti. Piemēram, pīle vai laba gaļa liellopa steikam bieži vien ir nopērkamas tikai sasaldētā veidā.

Kā tad īsti pareizi ir atsaldēt gaļu?  Šeit mēs atkal atgriezīsimies pie problēmas, kas izvirzīta virsrakstā. Par laimi tā ir risināma diezgan vienkārši, ievērojot vienu noteikumu – atsaldēšana ir jāveic iespējami lēnāk. Attiecīgi - pareizi atkausēt gaļu ir iespējams arī mājās. Gaļa ir vienkārši jāievieto ledusskapī. Temperatūra, kura ir nedaudz virs nulles, nodrošinās pareizu atsaldēšanas procesu, nebojājot gaļas struktūru. Tas nozīmē, ka gaļas atsaldēšana var dažkārt ilgt arī divas diennaktis, taču tikai šādā veidā produkta kvalitāte tiks maksimāli pietuvināta sākotnējai. Vienkārši sagaidiet, līdz gaļa kļūst mīksta, un tad tikai to gatavojiet. Ir jāpiebilst, ka šāda pieeja ir pareiza arī attiecībā uz zivi.

Svaiga gaļa ir labāka par saldēto

Galvenais – nemēģiniet paātrināt procesu, novietojot gaļu zem karsta ūdens strūklas vai izmantot mikroviļņu krāsns atkausēšanas funkciju. Otrais variants ne tikai sabojās iegādāto produktu, bet arī var tam likt pārvērsties par kaitīgu pārtikas produktu. Un nevajadzētu piemirst, ka sasaldēta gaļa vairs nav atkārtoti saldējama.

Viss kulinārijas šedevriem