[Video] Kā pareizi turēt nazi
Raksts par nažiem raisīja daudz atsauksmju, radās jauni parakstītāji un interesantas sarakstes. Tāpēc es nolēmu turpināt šo svētīgo tēmu un parunāt par to, kā pareizi turēt nazi. Ja jūs ierodaties pavāru skolā, tad pirmais, ko jums iemāca - tas ir, kā pareizi turēt nazi. Pēc personīgās pieredzes es uzzināju, ka pareiza naža satveršana samazina laiku, kas tiek patērēts griešanai, par veseliem 50%! Jūs taču vēlaties gatavot vieglāk un ērtāk?
Kā tiek nepareizi turēts šefa-nazis
Visbiežāk šefa-nazis tiek turēts kā zobens, novietojot tā spalu dūres vidū. Daži spalu saspiež ar četriem pirkstiem, bet ar lielo pirkstu spiež uz naža asmens pietu. Tomēr tā nevajadzētu darīt, jo tas nav pareizi. Jūs patērējat milzumu pūļu un visu palēniniet, nekā tam vajadzētu būt.
Pavāra ķēriens
Labročiem. Satveriet nazi aiz spala ar vidējo, zeltnesi un mazo pirkstiņu. Lielo pirkstu uzlieciet paralēli asmenim un nedaudz uz leju, no kreisās puses, bet rādītājpirkstu salieciet un novietojiet pa labi no asmens uz spala priekšgala. Pamēģiniet. Nazis praktiski kļūst par jūsu rokas turpinājumu. Tas neslīd un negrozās. Bez tam, nazis ir kļuvis ideāli sabalansēts. Jums nevajadzēs sasprindzināt roku, lai tas nepiepaceltos vai “neknābātu”.
Griešana ar iešūpošanas metodi
Pastāv daudz griešanas paņēmienu. Es pastāstīšu par visizplatītāko – par iešūpošanas metodi. Atbalstām naža asmeni pret dēli 45 grādu leņķī un grūžam uz priekšu, vienlaicīgi laižot asmeni uz leju. Pēc tam sākam celt nazi un atgriežam to atpakaļ. Pārvietojam nazi un atkārtojam – uz priekšu un uz leju, atpakaļ un uz augšu. Pēc neliela treniņa kustības sāk veidoties ļoti dabiskas un ergonomiskas. Pierodot pie šādas metodes, jūs pat nespēsiet noticēt, ka agrāk to neesat pielietojuši.
Kā pareizi turēt produktus, tos griežot
Saliekam kreisās rokas pirkstus kopā. Ar mazo un lielo pirkstu turam produktu, bet ar pārējiem trim pirkstiem to piespiežam. Pie tam apakšējo falangu saliecam, bet vidējā atrodas paralēli dēlim – kā fotoattēlā. Un ik reizi pārvietojam roku tā, it kā pakāptos atpakaļ. Izmantojot šādu satvērienu, jūs nesavainosieties.
Kādam jābūt griežamajam dēlim
Dēlim jābūt lielam – naža asmenim jāievietojas no dēļa centra līdz malām. Koka vai plastikāta. Tas ir jāmaina ik pēc pusgada, jo iegriezuma vietās mīl ieperināties dažādi mikroorganismi. Lai izvairītos no nepatīkamas smakas, pielietojiet senu pavāru viltību – noberziet dēlīti ar citrona sulu. Kad es vēl mācījos, man tas lieliski palīdzēja; ceru, palīdzēs arī jums. Raksties komentārus, atsauksmes, ievietojiet “smaidiņus” un spiediet uz “patīk”. Mēs esam facebook, google+, twitter’e un draugiem.